Лікування безпліддя ‒ які основні методи?

2022-01-21 424 5.0 0

Хірургічне лікування безпліддя

У багатьох випадках операція може бути ефективним способом лікування безпліддя. Вони використовуються у разі непрохідності маткових труб, міоми матки, маткової перегородки, внутрішньоматкових спайок, перитонеального ендометріозу, видалення ендометріальних кіст, а також при синдромі полікістозних яєчників, якщо він не відповідає на стимуляцію овуляції. У чоловіків хірургічним шляхом видаляються варикоцеле, очищаються сім'явивідні протоки, виправляються вроджені вади розвитку статевих шляхів і видаляються пухлини.

Фармакологічне лікування безпліддя

Лікування безпліддя за допомогою фармакотерапії може складатися як з однієї індукції овуляції, так і із заміни гормонів для корекції ендокринних порушень.

Для фармакологічної індукції овуляції зазвичай використовують кломіфен цитрат або гонадотропіни. Перед введенням цього виду лікування рекомендується нормалізувати масу тіла. Однак деякі причини у чоловіків та жінок вимагають доповнення відповідними статевими гормонами.

Фармакологічне та дієтичне лікування супутніх захворювань, таких як захворювання щитовидної залози, діабет або коеліакія, також буде доречним. Приведення стану здоров'я у рівновагу може сприяти покращенню фертильності.


фото: ginport.ru

Медичні методи допоміжної репродукції

Якщо хірургічні або фармакологічні методи лікування безпліддя недостатньо ефективні або взагалі неможливі, може бути використаний один із методів медикаментозної допоміжної репродукції. Основними методами є запліднення та екстракорпоральне запліднення.

Смотрите также: Выбираем врача: хороший гинеколог – какой он?

Осіменіння спермою може бути внутрішньоматковим, інтравагінальним або цервікальним. Він передбачає забір сперматозоїдів у партнера та введення їх безпосередньо у певне місце у репродуктивному тракті жінки. Цей метод використовується, зокрема, у жінок, які виробляють антиспермальні антитіла при ендометріозі або у чоловіків з азооспермією, якщо причиною є обструкція сім'явивідних проток. Якщо у чоловіка пригнічений сперматогенез, можна використати донорську сперму.

Екстракорпоральне запліднення або запліднення в пробірці передбачає взяття сперми і яйцеклітин, проведення запліднення в лабораторії, а потім імплантацію ембріона в матку матері. Цей метод використовується при необоротному пошкодженні або порушенні функції фалопієвих труб, неможливості проведення операції, безплідності незрозумілого походження, прогресуючому ендометріозі або у жінок старше 35 років, неефективної гормональної стимуляції протягом 12 циклів, тривалому безплідді (не менше 2 років) та безуспішних спробах запліднення. Цей метод також використовується, коли чоловік із різних причин не виробляє сперму. З іншого боку, якщо у жінки спостерігається передчасне припинення функції або дисгенезії яєчників, може знадобитися використання донорської яйцеклітини або усиновлення ембріона.


фото: pochemy-nelzya.info

Інші методи, що підтримують лікування безпліддя

Фахівці https://icsi.clinic/ також звертають увагу, що при лікуванні безпліддя важливо пам'ятати про організм у цілому. Для багатьох пар може бути корисною психологічна, дієтична або сексологічна підтримка. Особливу увагу слід приділити боротьбі з ненормальною масою тіла, залежностями та стресом.

Фото на превью: ephotovn.com

Оцените материал
Читайте также:
Теги: медицина, лечение бесплодия, бесплодие, Здоровье, лікування безпліддя

Рекомендуем

А что вы думаете об этом?
avatar

ЕЩЁ ПОЛЕЗНЫЕ СТАТЬИ