Як змінити прикус?

17-08-2022 770 3.5 0

Неправильний прикус – дуже поширене порушення, що виникає з різних причин. Це не тільки естетична проблема, яка позбавляє вас гарної рівної посмішки, але й причина передчасної втрати зубів, появи глибоких зморшок, проблем з яснами та диханням. Крім того, таке порушення призводить до постійного дискомфорту та відчуття скутості. Навіть у зірок зустрічається мезіальний прикус, коли нижня щелепа виступає вперед, та інші подібні проблеми.

Через актуальність цієї теми ми вирішили розповісти, чим можуть бути викликані порушення прикусу, які їх різновиди зустрічаються, як виправити прикус та випрямити зуби. Ви дізнаєтесь про способи лікування та надання краси вашій посмішці.

Причини неправильного прикусу

Таке порушення може бути вродженим або набутим. Розглянемо основні причини проблем з прикусом.

  • Вроджені аномалії. При деяких хворобах щелепа може деформуватись, а також можливе неправильне прорізування зубів. Наприклад, при синдромі Дауна нерідко буває висока скупченість зубів і неправильний прикус.
  • Власні особливості. Зуби можуть прорізатись неправильно, в неналежних місцях або не повністю.
  • Травми, відсутність зубів. Нормальна кількість зубів у дорослої людини – 32, з яких 4 – це зуби мудрості, а решта 28 – постійні. Якщо ви втратили один чи кілька зубів (через несвоєчасне лікування, хворобу чи травму), з часом сусідні зуби починають схилятись у бік вільного місця і тягнуть за собою решту зубів. У результаті псується прикус і можна втратити інші зуби в цій зоні. Тому необхідно терміново встановити зубний імплантат.
  • Неякісне лікування. Іноді після пломби неправильно стуляються зуби, якщо вона погано виконана. Неякісно підігнані коронки можуть викликати зміщення щелепи. У таких випадках зуби сильніше стираються і виникають проблеми з прикусом.
  • Неправильна постава може призвести до розвитку дистального прикусу, коли верхня щелепа висувається вперед.

Висунута щелепа: як вирішити проблему

Коли верхня або нижня щелепа висунута вперед, як виправити такий дефект, визначається в залежності від складності проблеми, її причини та деяких інших факторів. У будь-якому випадку необхідно порадитись з лікарем.

Чи можна випрямити прикус?

В переважній більшості випадків це можливо, причому не тільки у дитинстві. Сучасна медицина вважає, що міняти прикус можна у будь-якому віці. Є тільки кілька абсолютних протипоказань для проведення такої процедури. Це наявність важкого захворювання кісток, прогресуючий остеопороз, пухлини та пухлиноподібні захворювання, а також психічні розлади (шизофренія, психоз, епілепсія).

Чи можна виправити прикус без операції?

Така можливість є, і можна навіть обрати один з кількох способів безопераційного вирівнювання зубів. Але потрібно враховувати, що процес буде тривалим. Хірургічне втручання необхідне лише у найскладніших випадках.

Правильна щелепа

Щелепи в зімкнутому вигляді мають розташовуватись по відношенню одна до одної певним чином. В ідеалі нижні моляри ближче до порожнини рота, ніж верхні, у нижньої зубної дуги форма параболи, а у верхньої - еліпса, нижні ікла та різці прикриваються верхніми тощо. Сукупність таких ознак свідчить, що щелепи правильні і прикус нормальний.

Іноді викривлення щелепи на перший погляд непомітне, і може здаватись, що зуби рівні, але по деяких ознаках можна визначити, що необхідна корекція. Тому не дивуйтесь, якщо під час чергового візиту до стоматолога він скерує вас на консультацію до ортодонта.

Способи виправлення прикусу

Вирішуючи питання, як змінити прикус, можна обрати один з таких варіантів:

  • елайнери;
  • трейнери;
  • вініри;
  • брекет-системи.

Розглянемо кожен зі способів вирішення проблем з щелепою.

Елайнери

Це прозорі знімні капи, що створюються з медичного полімеру по зліпках зубів пацієнта. В процесі лікування елайнери замінюються на нові, що дещо відрізняються від попередніх за конфігурацією. За рахунок цього зуби поступово і м’яко зміщуються, займаючи правильне положення.

Трейнери

Такі капи також знімні, але виготовляються з силікону одразу на обидві щелепи. Цей спосіб виправлення прикусу дозволяє позбавитись від нескладного порушення або закріпити отриманий результат. Він активно використовується у дитячому віці. Ортодонт підбирає розмір трейнерів та апарат і налаштовує під прикус пацієнта, що потім носить капи-трейнери вдома. Поступово зуби займають правильне положення, і відбувається виправлення прикусу.

Вініри

За допомогою таких надтонких пластинок , що накладаються на поверхню зуба, можна приховати неестетичний прикус, пошкодження зубів, вирівняти зубний ряд, зменшити щілини та покращити колір емалі.

Брекет-система

Брекети – це спеціальні замки, що фіксуються на зубах. У кожного з них є паз, в який вставляється металева дуга з пам’яттю форми. Спочатку вона гнучка і тонка, але поступово по ходу лікування її замінюють на більш потужну і товсту.

Різновиди брекетів:

  • по матеріалах – металеві, керамічні та зі штучного сапфіру.
  • по способу фіксації – за допомогою гнучких кілець (лігатур) та із замиканням металевої дуги у пазах брекетів.

Як зробити рівний прикус?

Перш за все, порадьтесь з лікарем, як вирівняти прикус у вашому випадку. Він врахує особливості щелеп, стан здоров’я та інші фактори та порекомендує варіанти, що вам найбільше підходять. Можна зробити операцію або обрати один з безопераційних способів.

Смотрите также: Композитная реставрация зубов

Як прикус змінює обличчя?

Якщо прикус неправильний, це може призводити до асиметрії обличчя, внаслідок якої виникають психологічні проблеми, зокрема комплекси та фобії.

Варто зазначити, що зміни обличчя – це не єдина проблема, яку викликає неправильний прикус. Через нього погіршується травлення, завчасно руйнуються зуби, страждають суглоби тощо. Є також безпосередній зв’язок між поставою і прикусом. І з часом складність проблем тільки підвищується. Тому необхідно якнайшвидше звернутись до спеціалістів для вирівнювання щелеп. Враховуючи те, як виправляють прикус сучасні лікарі, наскільки досконалі технології використовуються у респектабельних клініках, позитивний результат гарантований.

Не забудьте оценить пост. Нам важно Ваше мнение!
Читайте также:
Теги: Стоматология, здоровье, зубы


Вас может заинтересовать

ЧТО ЕЩЁ ПОСМОТРЕТЬ

×