Перевезення негабаритних вантажів – рекомендації від «Мотор-М»

05-04-2023 377 5.0 0

Вантаж – це об'єкт транспортування, який має бути доставлений у потрібне місце та у належному вигляді. Тому проблеми його перевезення є актуальними для багатьох компаній. Існують різні види: небезпечні, швидкопсувні, великовагові вантажі. Для кожного з них передбачені умови. Особливості негабаритного вантажу також визначають свою специфіку при транспортуванні.

Фото: tk-cb.ru

Негабаритний і великогабаритний є сутнісно тотожними поняттями. Насамперед такий вантаж не вписується в загальноприйняті норми за своїми параметрами: значну вагу, нестандартні розміри або інші специфічні особливості. Ці відхилення не дозволяють переміщати вантаж за допомогою звичайних транспортних засобів, що вимагають застосування спецтехніки.

Найдоступніший, а тому найпоширеніший спосіб – транспортування автотранспортом. Правила дорожнього руху встановлюють кордон, який розділяє звичайний вантаж від великогабаритного. Транспортний засіб з вантажем або без нього не повинен перевищувати:

  • по висоті поверхні проїжджої частини 4 метрів;
  • шириною 2,55 метрів;
  • за довжиною (з урахуванням одного причепа) 20 метрів;
  • звіса вантажу за задню точку габариту транспорту більш як на 2 метри;
  • гранична маса обмежується якістю доріг та максимальним навантаженням на вісь.

Перевищення цих нормативів дозволяє віднести як вантаж, так і сам транспортний засіб до категорії великогабаритних або великовагових, переміщення та перевезення яких здійснюється відповідно до чинної Інструкції за спеціальними правилами.

Смотрите также: Доставка грузов по Украине: способы, виды и нюансы

Для транспортування спецтехніки використовується низькорамне обладнання. Так, напівпричепи-важковози, маючи різні габарити (довжина і ширина платформи, низька висота навантаження, вантажопідйомність), дозволяють перевозити дорожню і будівельну техніку під шляхопроводами, електромережами і в тунелях. При високих габаритах застосовуються напівпричепи з висотою навантаження близько 600 мм. Малі кути в'їзду дозволяють перевозити асфальтоукладачі та ковзанки.

Особливу складність викликає перевезення проектних вантажів, коли транспортування розробляється і затверджується спеціальний маршрут переміщення вантажу. Особливо складне обладнання, негабаритні конструкції тощо перевозити іноді доводиться за умови підняття проводів ЛЕП, часом необхідно змінювати ландшафт по дорозі. Після розробки проект перевезення узгоджується в Міністерстві транспорту та інших уповноважених органах, чиї інтереси цим перевезенням порушені.

Перевезення великогабаритних вантажів вимагає застосування спецтехніки, спеціальних знань, має багато нюансів. Будь-який, навіть незначний прорахунок може призвести до значного подорожчання транспортування, а то й повного скасування. Тому до цього процесу потрібно підходити відповідально. Без залучення спеціалізованої компанії тут не обійтись.

Джерело: «Мотор-М» (https://motor-m.kiev.ua/vantajni_perevezennja_kiev.html)

Не забудьте оценить пост. Нам важно Ваше мнение!
Ещё по теме:
Теги: услуги и сервис, грузоперевозки, грузы

А что вы думаете об этом?
avatar

Вас может заинтересовать

ЧТО ЕЩЁ ПОСМОТРЕТЬ

×